Matematika v IQLANDII - Reportážní fotografie

Matematika v IQLANDII

V pátek 25. 11. se žáci 8. a 9. třídy vypravili do Liberce, kde se zúčastnili projektového dne zaměřeného na kritická místa ve výuce matematiky na základní škole. Tato akce se uskutečnila přímo v oddělení Matematiky liberecké IQLANDIE.

Celé dopoledne bylo rozdělené do několika částí, ve kterých děti čekala krátká úvodní přednáška, plnění úkolů v pracovním listě za využití pomůcek a vystavených exponátů matematického oddělení a na závěr po krátké svačinové pauze vyhodnocení správnosti všech úkolů. Celý projekt byl pro žáky velmi zajímavý hlavně díky tomu, že je zde matematika přiblížena na konkrétních příkladech za použití různých pomůcek, měřidel či naučných tabulí. Jako bonus na závěr si žáci mohli prohlédnout i ostatní expozice liberecké IQLANDIE.