Biologická olympiada - Reportážní fotografie

Biologická olympiáda

(1 Hlasovat)

V letošním školním roce jsme se opět aktivně a úspěšně zapojili do Biologické olympiády. Školního kola, které jsme uspořádali na naší ZŠ dne 7. 2. 2024 se zúčastnilo celkem 6 žáků a žákyň (4 v kategorii C – 8.+9. třída a 2 v kategorii D – 6.+7. třída). Do okresního kola postoupili z kategorie C Alžběta Hamáčková a Leontýna Tajčová a z kategorie D Jaroslav Uman a Michal Vaněček. Okresní kola proběhla v Jablonci nad Nisou v budově Gymnázia U Balvanu. Velmi pěkného úspěchu dosáhla žákyně 8. třídy Alžběta Hamáčková, která obsadila 3. místo v konkurenci žáků především z víceletých gymnázií okresu Jablonec nad Nisou a zároveň postoupila do kola krajského. Dalšího velmi pěkného úspěchu dosáhl žák 7. třídy Jára Uman, který obsadil 6. místo, ale v kategorii D a byl na takové soutěži poprvé. Krajské kolo této soutěže proběhlo ve čtvrtek 9. května (v době ředitelského volna) na ZŠ Česká v Liberci. Alžběta Hamáčková byla úspěšná řešitelka a obsadila krásné 12. místo.

Všem účastníkům letošní Biologické olympiády děkujeme za účast a výbornou reprezentaci naší školy!

Za učitele přírodopisu, Petra Šebelková.