Den překonávání překážek - Reportážní fotografie

Den překonávání překážek

Dne 7. května 2024 se na ZŠ v Harrachově uskutečnil projektový den s názvem Den překonávání překážek.

Žáci školy se rozdělili do 10 družstev, která soutěžila v různých disciplínách. Žáci mohli uplatnit jak sportovní dovednosti, tak i školní znalosti. Pro každé družstvo byl zvolen kapitán, dalšími členy družstva byli žáci všech tříd od prvňáčků po nejstarší deváťáky.

Každé družstvo mělo ve školním tabletu nahranou aplikaci Wherigo s hrou, která je provedla po jednotlivých stanovištích (pamatovák, ohniště, přírodopis, slackline přes potok, zeměpis a orientace, přivolání HS ke zraněnému, fyzika, hod na cíl, transport zraněného, „hledání ztraceného mobilu“ a závěrečná truhla se sladkou odměnou).

Využití školních tabletů mělo premiéru a fungovalo úspěšně.

Akci provázelo pěkné počasí a k úspěchu přispěla i tradiční spolupráce ZŠ s rodiči a dalšími složkami z Harrachova.

Touto cestou bych rád poděkoval všem žákům a pedagogům ZŠ za účast a úspěšné zdolání všech nástrah, zúčastněným rodičům (paní Blomerové – Slackline, slečně Grísnikové – figurantka HS, paní Remsové - transport raněného a paní Bokůvkové – dohled na kolečku), členům HS v čele s vedoucím stanice panem Haklem za excelentní stanoviště „Záchrana zraněného“.

Mgr. Petr Kroupa, vedoucí projektu